Stíny Lesních Bohů – karetní hra

Pojďme se podívat jak to všechno vzniklo a začalo!

Roku 2016 jsem dokončil sérii 12 temných ilustrací nesoucí název „Stíny lesních bohů“. V jádru šlo o zaznamenání místních šumavských legend a pověstí, vše samozřejmě stylizováno do podoby jak vidím a vnímám podzimní svět přírody.

Začátkem letošního roku pak přišla idea vytvořit na základě této série karetní hru, bez mapy a bez kostky či figurek. Zprvu snadný nápad se ukázal být mnohem složitějším než se původně zdálo! Aktuálně je to cca třičtvrtě roku co na tomto projektu pracuji a rukama mi již prošly tři až čtyři alfa-verze, které ztroskotaly na nefunkčním nebo nepoužitelném mechanismu hry. Za sebou mám bezesné noci naplněné nekonečným studiem deskových a karetních her z celého světa. Po řadě zklamání a nutnosti začít opět od začátku přišla frustrace a chuť celou tu gargantuovskou práci vzdát…

V poznámkovém bloku jsem za tu dobu zaplnil přes 50 stran textem, výpočty a záznamy dobrých (i špatných) nápadů. Ne všechny z nich přežily až do aktuální podoby hry, která má okolo 150-ti karet. O jednotlivých druzích karet se s Vámi ale budu bavit až někdy jindy.

Celá hra vzniká pouze jako můj DIY (udělej si sám) projekt, sloužící současně i jako splnění mnohaletého snu z dětství o vytvoření vlastní deskové/karetní hry. Z toho důvodu nebude (alespoň ze začátku) možné hru zakoupit v prodejnách či e-shopech. Jediná možnost jak hru získat bude kontaktovat mě a já vytvořím další kopii hry.

V nejbližší době završím práce na textové části hry a pak začnou první veřejné beta-testy sloužící k vychytání všech much a vyladění detailů. Sám za sebe doufám, že se tak stane do Vánoc/případně v lednu.

BUĎTE PROTO PROSÍM TRPĚLIVÍ!

Více informací již brzy…