E-SHOP

STÍNY LESNÍCH BOHŮ

 

Kvalitní digitální tisk bez vodoznaku na formát A3. Jednotná cena 350,-Kč/kus!!!

V případě zájmu o autorský výtisk některé z ilustrací mě neváhejte kontaktovat na emailu:

the55@seznam.cz

            Představte si na chvilku, že jste sami v lese. Ztratili jste se a každým dalším krokem se dostáváte hlouběji do tmavých lesů a houstnoucí mlhy. Okolní temnota budí strach a rýsují se v ní děsivé postavy, archetypální bozi a démoni šumavských hvozdů. Chladnou mlhu protne nelidské zakvílení a Vy doufáte, že výplody z Vašich nočních můr neožily. Ocitli jste se v jiném světě… Vítejte!

Série ilustrací, nesoucí název „Stíny lesních bohů“, je částečně inspirována šumavskými pověstmi a osciluje mezi strachem a temnotou. Nabízí divákovi pohled na podvědomé představy okořeněné místními povídačkami a báchorkami. Scény, jež zachycuje, se v mé mysli rodily v průběhu sedmi let práce v NP a CHKO Šumava. Podzimní mlhy a časté noční procházky přímo sváděly k vytvoření temného světa ukrytého hluboko v lesích. V hlavě se mi zrodil koncept a v průběhu let se na něj nabalovaly další představy a vize. Výsledkem pak je deset komplexních ilustrací jichž jste nyní svědky. Pro tento projekt jsem si zvolil pro sebe trochu netradiční techniku digitální kresby a fotomanipulace.

Pokud bych měl vyzdvihnout jedno dílo, byla by to nejspíš „Jeskyně“ nebo „Mršina“, které jsou mi tématicky nejbližší.

Na závěr bych Vám rád popřál příjemnou podívanou a pozval Vás do temných hlubin Šumavy, na místa kde se ukrývají STÍNY LESNÍCH BOHŮ…

 

V případě zájmu o autorský výtisk některé z ilustrací mě neváhejte kontaktovat na emailu: